قیر بشکه ای ساختمانی در مسکن مهر شمال حادثه آفرید

قیر بشکه ای ساختمانی ضایعات هیدروکربنی با ویسکوزیته بالا است که از تقطیر نفت خام در پالایشگاه ها به دست می آید و دارای رنگی بین قهوه ای تیره و سیاه است.

به طور گسترده در صنعت ساختمان به ویژه در کارهای راه سازی و تعمیر و نگهداری و به دلیل نفوذ ناپذیری به عنوان یک ماده عایق استفاده می شود.

کلمه bitumen در انگلیسی به معنای قیر است. تصور می شود که کلمه قیر از زبان سانسکریت آمده باشد.

گفتیم که ماده اصلی آن نفت است. از سوی دیگر، نفت خام طی میلیون‌ها سال از اختلاط موجودات دریایی، مواد گیاهی، تکه‌های گل و سنگ در کف اقیانوس شکل می‌گیرد.

این مخلوط که ضخامت آن به صدها متر می رسد با تأثیر وزن بر روی آن به سنگ های رسوبی تبدیل می شود. در نتیجه دما، فشار، رشد باکتری ها و اثرات رادیواکتیو پوسته زمین به هیدروکربن های نفت خام تبدیل می شود.

قیر بشکه ای ساختمانی

مخلوط مایع و بخار به محض ورود مواد به ستون فولادی بین 300 تا 350 درجه سانتیگراد گرم می شود.

در این مخلوط موادی با نقطه جوش کم تبدیل به بخار می شوند. مواد با نقطه جوش بالا به صورت مایع هستند.

همانطور که مخلوط تبخیر شده از سوراخ سینی ها بالا می رود، دمای آن کاهش می یابد. هنگامی که ماده ای که دمای آن کاهش می یابد، به زیر نقطه جوش می رسد، دوباره در جدولی که در آن قرار دارد به مایع تبدیل می شود.

این ماده که در سینی های فولادی افقی متراکم می شود و به مایع تبدیل می شود، به طور مداوم از طریق لوله ها تخلیه می شود.

نفت خام برای قابل استفاده شدن باید چندین فرآیند پالایشی را طی کند. ابتدا فرآیندی به نام تقطیر کسری در برج های فولادی انجام می شود.

برج های فولادی دارای سینی های فولادی افقی با سوراخ هایی هستند که به بخار اجازه عبور می دهند.

علاوه بر این، گنبدهایی به نام فنجان حباب دار وجود دارد که بخار را به سمت پایین هدایت می کند و اجازه می دهد مایع متراکم شده از آن عبور کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.